DELİCE
DELİCE
DELİCE

DELİCE

Fiyat : ₺990,00(KDV Dahil)

 

 DELİCE; doğada kendiliğinden var olmuş, varlığını insana ihtiyaç duymadan yüzlerce yıl sürdürebilen yabani zeytin ağacı (OLEASTER) türüdür.

 

Delice ağaçları, bir kuşun gagasından toprağa düşerek başlayan yaşam kaynağının hikayesidir. Tüm zeytin ağaçlarından fark yaratan üstün özelliği de burada başlıyor. Onun doğada tek başına hayatta kalmak için tüm zararlılara karşı verdiği çaba ürettiği oleuropein maddesi ile gerçekleşir. Bu madde mantar ve tüm zararlılara karşı verdiği mücadeledir.

 

Yakın zamanda yapılan araştırmalar bu maddenin insan bağışıklık sistemini de aynı şekilde koruduğunu ortaya koymuştur. Az sayıda Delice ağacı olmasının sebebi, yıllar içerisinde insanlar tarafından, az yağ vermesi sebebi ile kesilmesi sonucunda ürünün insan sağlığına kattığı kıymetin anlaşılmasıyla sınırlı sayıda da olsa üretilmeye yeniden başlanılmıştır. 

 

  İnsanın bağışıklık sistemine güçlü etki yaratan bu maddeyi en yüksek seviyede elde edebilmek için KOCADERE’ Milli parklar içerisinde kendilerine çoğrafi yerleşke edinmiş   zeytinliklerimizde sadece Delice Zeytin Ağaçlarımız' dan elle toplanarak 27° soğuk sıkım  ile sınırlı sayıda üretilmiş ALA DELİCİA  EVOO DELİCE  Naturel sızma zeytinyağımız fark yaratan lezzetiyle koleksiyonumuzun benzersiz seçkisidir 
 
  Tüm olumsuz agronomik koşullara dayanıklılık ve adaptasyon başarısı ile yaşama tutkusu  kendine hayran bırakırken elde edilen yağının benzersiz fenolik profili hakkında daha çok araştırma yapılmasına neden olmuştur. Tabiatını bozmadan içeriğinden en iyi şekilde faydalanmak için organik esaslara bağlı tüm parametreleri aşarak uluslararası standartlara uygun denetleme ve kontrollerimizi takip edebilirsiniz. Benzersiz SEÇKİMİZ.
 

         ALA DELİCİA  DELİCE

    Premium extra virgin olive oil 

    

:

Zeytin çeşidi: Delice (Yabani zeytin, OLEASTER).  

Zeytin olgunlaşma aşaması: Erken hasat,Ekim sonu.  

Zeytin hasat yöntemi: Elle veya mekanik çalkalayıcılarla hasat edilir. Zeytinler doğrudan ağaçlardan hasat edilir.

Zeytin hasat alanı: Eceabat, Kocadere Milli parklar koruma alanı içerisinde bulunan sit alanları bölgesi.

Zeytinliklerin ortalama yüksekliği: Deniz seviyesinden 350 metre.

Zeytinlerin depolanması: Delikli kasalar.

İşlem süreleri: Hasattan sonraki 24 saat içinde.

Ekstraksiyon yöntemi: Soğuk preslenmiş, 27° .

Yağ depolama: Kontrollü sıcaklıkta paslanmaz çelik tanklar. 

Enerji Besin Öğeleri 100 g için 
Enerji 3700kj/900 kalori
Yağ 100gr
Doymuş Yağ 14gr
Tekli Doymamış Yağ 76gr
Çoklu Doymamış Yağ 10gr
Karbonhidrat 0gr
Şeker 0gr
Lif 0gr
Protein 0gr
Tuz 0gr
E Vitamini 12,2mg

 

Tadım: Aromalar ve Tatlar 

Keskinlik ve Koku

Arazimiz içerisinde bulunan yabani armut ağaçları , çam ormanları, güller ve incir ağaçlarımız Delice Seçkimiz zengin bir aroma katmaktadır. Yüksek rakımda bulunması ve denizden, Kaz Dağlar'ından gelen zengin/oksijen değeri yüksek rüzgar alan bir mesada bulunması sebebiyle Delice Seçkimiz sofralarda bildiğiniz tarifleri, bilmediğiniz lezzetler'e dönüştürür.

Genizde Acılık ve Süresi

 

 ''Yumuşak kadifemsi tadı, karakteristik kokusuyla seçkin damak zevkine hitap eden DELİCE EVOO seçkimizle her çeşit yöresel yemek, çiğ sebze ve kırmızı et ile birlikte balık yemeklerine üstün lezzet katarak zengin tadlara ulaşabilirsiniz...''

 

Yararlı Bilgiler

Şişelerin veya kutuların dibindeki herhangi bir tortu, ürünün kendiliğinden ve doğal bir şekilde döküldüğünü gösterir ve sağlıksız veya zararlı olarak kabul edilmemelidir.

Muhafaza Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir: Işık ve ısı kaynaklarından uzakta serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Kullandıktan sonra kapağı kapatılmalıdır. Depolama sıcaklığı 14 ila 18 santigrat derecedir. Düşük sıcaklıklarda yağ donabilir. Tavsiye Edilen tüketim tarihi,  paketleme tarihinden itibaren 24 aydır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR